Лига

АМАТЬОРСКА ТЕНИС ЛИГА 2019
Мъже и Жени

ЦЕЛИ
·      През 2016 година се проведе I-вото издание на Аматьорска Тенис Лига. Участие взеха 24 участници, разпределени в две дивизии. Шампион на I-ва дивизия стана Владимир Влайков, а на 2-ра Веселин Иванов. Изиграха се 22 кръга и 264 мача.

·     През 2017 година се проведе II-рото издание, в което взеха участие 42 мъже и 15 дами. Излъчиха се шампиони в 4 дивизии при мъжете: Шампион Про Дивизия – Владимир Влайков, I-ва дивизия – Станимир Недев, II-ра дивизия – Румен Морфов, III-та дивизия – Валерик Цветков, IV-та дивизия – Димитър Димитров. Шампионка при дамите стана Пламена Радева.

·      През изминалата 2018 година, шампион на III-тото издание на Аматьорската тенис лига стана Боян Попов. Изданието беше доста оспорвано и се изиграха повече от 240 мача. Шампион на Втора дивизия стана Веселин Иванов.

·      За 2019 сме приготвили много изненади, различен и доста оспорван формат, две отделни ранглисти и много награди, както и да не забравяме огромната доза забавление, докато играем любимия ни спорт.

·      Главна цел на BABOLATАматьорска тенис лига е участниците да практикуват любимия си спорт в един доста иновативен формат, който дава възможност за повече игра със състезателна насоченост и за повече разнообразие на партньорите.

ЗАПИСВАНЕ
Право на участие имат всички любители на тениса, които не са били картотекирани към БФТ или други тенис федерации по-късно от 2009 г.
Право на участие имат мъже и жени родени преди 31.12.2004

Управлението на състезанието ще става от организационен комитет, включващ директор на лигата и двама наблюдатели (доброволци от участниците). В случай на извънредна ситуация, несъответствия и други спорни моменти по време на лигата, техните решения ще се считат за решаващи

Записвания на mihailminchev@yahoo.com  или 0887998880 ; 0887338601 до 17.04.2019

Заплащане на такса участие до 17.04.2019

ФОРМАТ
1.   Системата на провеждане  ще е във формат Round Robin (всеки срещу всеки)

2.   Мачовете ще се играят в 2/3 сета до 6 гейма, като при равенство в сетовете се играе супер тайбрек до 10т.

3.   Програмата за срещите ще бъде изготвена с продължителност на мачовете от 90 мин. При незавършване на срещата в това време играчите ще имат на разположение да довършат срещата, а следващите ще изчакат

4.   Броят на дивизиите ще зависи от броя на участниците

5.   Лига с 24 участника

6.   НОВО!!!На база по специално изготвен ранкинг (победи/изиграни мачове) от миналата година, всеки от участниците ще получи свой статус преди започването на първи цикъл.

Получава статус: ATP

Легенда на статусите, които ще получат всички участници + баджове, които е препоръчително да носят със себе си преди двубой:

ATP = 75% - 100%
CHALLENGER = 35% - 74%
FUTURES = 0% - 34%
NEW*нов играч, който не е участвал през сезон 2018

NEW* - след изиграването на цикъла, през който състезателя е започнал, то той ще получи своя статус на база Победи/Изиграни мачове.

Пример3:
Петър Петров – Победи 3/ Изиграни мачове 5
Процентно съотношение: 3/5 = 60%
Получава статус: CHALLENGER,който важи
за следващия цикъл

7.  Мачовете се играят всеки срещу всеки във всяка една дивизия, по време на всеки един цикъл. Във втори, трети и четвърти цикъл се играе лига от стъпаловиден тип. Играе се всеки срещу всеки, като след изиграването на 5-те срещи в дивизията се прави класиране и първите 2-ма от всяка дивизия се качват в по-горна, 2-ма запазват мястото си в същата дивизия, а последните двама изпадат в по-долна. Цикълът се повтаря 4-ри пъти

8.   НОВО!!!Всички спечелени точки от състезателите, по време на лигата, се сумират в допълнителна изготвена ранкинг схема, която носи наименованието “Race to Babolat Cup”. След изиграването на всички мачове от 4 цикъл, състезателят, който заема 1-во място в ранглистата е шампион на “Babolat Аматьорска Тенис лига

9.   Първите 8 играча от “Race to Babolat Cupсе класират за финалния мастърс турнир, който ще се проведе на 5-6 Октомври 2019 г.

10.                Турнирът ще се проведе във формат директна елиминация. Жребий ще определи мачовете в първия кръг. Мачовете ще се играят в 2/3 сета до 4 гейма, като при равенство в сетовете се играе тайбрек до 10т.

КЛАСИРАНЕ И ТОЧКУВАНЕ
1.   След като всички играчи имат свои статуси, то геймовете в мачовете ще започват на база техните статуси т.е.:

Пример 1
Играч 1 (ATP) vs Играч 2 (FUTURES)
Всеки гейм в двубоя започва с резултат:
(-30) : 0

Пример 2
Играч 1 (CHALLENGER) vs Играч 2 (FUTURES)
(-15) : 0

Пример 3
Играч 1 (CHALLENGER) vs Играч 2 (ATP)
0(-15)

Пример 4
Играч 1 (CHALLENGER) vs Играч 2 (CHALLENGER)
00

Всеки играч със статус NEW, без значение срещу какъв играч ще се изправи, всички геймове започват с резултат 0:0.

2.   Точкуване
a.   Спечелен мач – 3 точки
b.   Загубен мач със супер тайбрек – 1 точка
c.    Победа на играч с по-нисък статус над играч с по-голям статус – 1 т.
d.   Победа на играч с по-голям статус над играч с по-нисък статус с разлика в геймовете повече от 51% - 1т.

3.   При равенство в точките се смята геймовата разлика. При ново равенство предимство имат преките двубои.

4.   Всички ранглисти и класирания, както и резултати от мачове ще бъдат качени в официалната фейсбук страница на Тенис Клуб Испано и в сайта на клуба

НОРМИ
1.   При 2 неявявания без основателна причина и без предварително предупреждение, при липса на спортсменско поведение, при неспазване правилата на лигата следва дисквалификация от лигата без право на рекламация

2.  Състезателите, които поради контузия или други обстоятелства липсват за период по-дълъг от 3 седмици, са длъжни да го комуникират с директора на лигата, за да бъде променен календара.

3.  Всяка среща на отговорник-организатор, който е длъжен да осъществи телефонен контакт с опонента си и да провери дали двамата са на линия в определения от организаторите ден и час. При невъзможност срещата да се играе, следва да се насрочат друг ден и час за изиграването като се съобщи на организаторите. При невъзможност да се изиграе и след повторното й заплануване се отбелязва служебен резултат.

4.   След приключване на мач, спечелилия играч трябва да комуникира резултата най-късно до понеделник. Обновяването на резултатите ще става на всеки 24 часа, така че играчите да могат да бъдат информирани с най-актуалната информация.

ТОПКИ
1.   При записването си всеки участник ще получи 4 кутии с 3 бр. топки.
2.   Играчите се споразумяват помежду си с кои топки да играят

ТАКСА УЧАСТИЕ
1.   Такса участие 350 лв на участник включва
a.   Гарантирани 23 срещи с различни противници ( минимум 35 часа игрово време)
b.   Карта за 10 часа наем на корт за свободна игра (тренировка)